Hastanelerimiz de Sosyal Mesafe Uygulamaları11/05/2020

Hastanelerimizin bekleme salonlarına, asansör içlerine ve sekreterlik deskleri önlerine sosyal mesafe uygulamaları yapılmıştır.

 

Dezenfektan Stantları ve Dezenfektan Paspasları11/05/2020

Hasta, hasta yakınları ve personeller için hastane girişlerine el dezenfektan stantları ve dezenfektan paspasları konulmuştur.

 

Hayırseverlerin tıbbi malzeme ve kişisel koruyucu ekipman desteği kamuoyu ile paylaşıldı.11/05/2020

Kamuoyunun yeni koronavirüs salgını hakkında bilgilendirilmesi sonucunda, bazı firma ve hayırseverlerin tıbbi malzeme ve kişisel koruyucu ekipman desteğinde bulundukları sosyal medya mecralarımızda paylaşıldı.

 

Kamuoyunu bilgilendirmek taburcu olan hastalarımız immün plazma bağışı yapmaları için metinler hazırlandı.11/05/2020

Kamuoyunu bilgilendirmek, hastalıkla mücadele kapsamında kişilerin dikkatlerini çekmek amacıyla hastanelerimizde yeni koronavirüs tedavisi tamamlanan hastaların taburcu olmaları ve immün plazma bağışı ile ilgili haber metinlerine ve görsellerine yer verildi.

 

Erciyes Üniversitesi Koronavirüs Komisyonu (KOV-KOM) tarafından bilgilendirme videosu hazırlatıldı.11/05/2020

Erciyes Üniversitesi Koronavirüs Komisyonu (KOV-KOM) tarafından hedef kitlenin bilgilendirilmesine yönelik iki adet bilgilendirme videosu hazırlanarak yayınlandı. Ayrıca ERÜ Hastanelerinde kapalı devre televizyon sistemi aracılığıyla bu videoların tüm hasta ve hasta yakınları tarafından izlenmesi sağlandı.

Kov-Kom Korona Virüsü Komisyonu "Panik Olma Tedbirli Ol."

 

Maske Kullanım Kuralları ve N-95/FFP3 Maske Kullanımı11/05/2020

Hematoloji-Onkoloji–KİT ünitelerinde görev yapan sağlık çalışanlarına yönelik “Maske Kullanım Kuralları ve N-95/FFP3 Maske Kullanımı” hakkında hastane web sayfası üzerinden bilgilendirmeler yapıldı.

Dünya Sağlık Örgütü Geçici Rehberi Doğrultusunda Afişler Hazırlandı.11/05/2020

Hastanelerimize başvuran hasta ve hasta yakınları ile tüm sağlık çalışanlarımızın yeni koronavirüs hastalığı (COVID-19) hakkında bilgilendirilmesine yönelik, “Dünya Sağlık Örgütü Geçici Rehberi” doğrultusunda, kişisel koruyucu ekipmanların doğru kullanımı ile ilgili afişler tüm hastane girişlerine asıldı.

Biz Sizler İçin Buradayız, Sizde Bizim İçin Evde Kalın Sloganı Hedef Kitleye Ulaşıldı.11/05/2020

Yeni koronavirüs hakkında toplumu bilgilendirmek ve dikkati çekmek adına “Biz Sizler İçin Buradayız, Sizde Bizim İçin Evde Kalın” sloganıyla hedef kitlenin bilgilendirilmesi ERÜ Hastaneleri sosyal medya mecraları ile sağlandı.

Koronavirüs (COVİD-19) ile mücadele kapsamında poliklinik hastalarına bilgilendirme.11/05/2020

Koronavirüs (COVİD-19) ile mücadele kapsamında Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanelerinde 17.03.2020 tarihinden itibaren polikliniklerde acil ve onkoloji hastaları ile randevulu hastalar dışında hasta kabul edilmeyeceği ve hastanelerimizde poliklinik hizmeti almak isteyenlerin internetten ya da telefonla randevu almaları gerektiği hususunda bilgilendirme pankartları ve afişleri hazırlatılarak asıldı.

Yoğun Bakım Hasta Yakınlarına Telefonla Bilgilendirme.11/05/2020

Hastanelerimiz yoğun bakımlarında tedavi gören hastaların yakınları için günlük olarak düzenlenen ziyaretler iptal edilerek, hasta yakınlarının hastaları hakkında telefonla bilgilendirilmeleri sağlandı.

Hastanelerimizde hasta yakınlarına ve ziyaretçilere yönelik ziyaret kısıtlaması ile ilgili bilgilendirmeler yapılarak11/05/2020

T.C. Sağlık Bakanlığı bünyesinde erken dönemde oluşturulan Koronavirüs Bilim Kurulu’nun önerileri doğrultusunda alınan sıkı tedbirlerle, hastalığın ülkemize gelişi önemli ölçüde engellenebilmesi amacıyla, hastanelerimizde hasta yakınlarına ve ziyaretçilere yönelik ziyaret kısıtlaması ile ilgili bilgilendirmeler yapılarak, kamuoyuna duyuruldu.

Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji A.D. Başkanı Prof. Dr. Orhan Yıldız Kamuoyu Bilgilendirme Metni11/05/2020

Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekan Yardımcısı, Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji A.D. Başkanı Prof. Dr. Orhan Yıldız tarafından yeni koronavirüs salgını hakkında ERÜ Tıp Fakültesi web Sayfasında (http://tip.erciyes.edu.tr/uploads/dokumanlar/Koronavirus%20.pdf) ve ERÜ Hastaneleri web sayfası üzerinden (http://hastaneler.erciyes.edu.tr/HaberDetay/6563) kamuoyunun bilgilendirmesi sağlandı.

Akademisyen ve Sağlık Personeline Kişisel Koruyucu Ekipman Kullanımı Eğitimi11/05/2020

Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanelerinde görev yapan tüm akademisyen ve sağlık personeline COVİD-19 Erciyes Üniversitesi Uzaktan Eğitim Merkezi (ERUZEM) üzerinden bilgilendirme yapıldı.

2019-nCoV Hastalığı ile ilgili olarak hastanede çalışan sağlık personeline yönelik eğitim sunumu yapıldı.11/05/2020

Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastaneleri’nin COVİD-19’la Mücadele Kapsamında Topluma Yönelik Hizmet Uygulamaları;
2019-nCoV Hastalığı ile ilgili olarak hastanede çalışan sağlık personeline yönelik eğitim sunumu yapıldı.